سقف کاذب نورگیر (پاسیو و حیاط خلوت)

یک سقف یا حتی یک سایبان در تابستان می‌تواند حیاط خلوت کوچک یا پاسیو شما را تبدیل به فضایی مطبوع برای گذراندن بعد از ظهر، استراحت و صرف صبحانه و عصرانه کند.

حداقل فایده پوشاندن پاسیو در طبقه اول یا بام حفظ انرژی، کاهش گرد و غبار و کثیفی و ممانعت از ورود حشرات، پرندگان و خزندگان است.

اجرای نورگیر ساختمان و تعبیه فضایی در ساختمان‌ها جهت تأمین نور برای اتاق‌هایی که در راستای شرق به غرب نیستند، بسیار مهم است. پوشش نورگیر (پاسیو و حیاط خلوت) ساختمان که به عنوان تأمین کننده نور ساختمان‌ها در روز کاربرد دارند، نیز در سال‌های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است.

از آن جا که سقف نورگیر (پاسیو و حیاط خلوت) به صورت مستقیم با فضای آزاد ارتباط دارد، از جمله قسمت‌های ساختمان می‌باشد که محل هدر رفتن انرژی گرمایی و سرمایی از داخل ساختمان به بیرون می‌باشد. از این رو، برای این نوع از سقف‌های کاذب باید از پوشش‌هایی استفاده کرد که ضمن جلوگیری از نفوذ برف و باران به دیوارها و پنجره‌های مشرف به نورگیر ساختمان و نیز حفظ نورگیر بودن ساختمان (عبور دادن نور خورشید) باعث جلوگیری از به هدر رفتن انرژی گرمایی و سرمایی نیز شوند.

از جمله پوشش‌هایی که معمولاً برای سقف کاذب نورگیر (پاسیو و حیاط خلوت) از آن‌ها استفاده می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 ـ سقف کاذب پلکسی گلاس: این نوع از سقف‌های کاذب نوعی از سقف کاذب طلقی هستند که در آن‌ها از پلکسی گلاس استفاده می‌گردد. پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می‌باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد و مقاومت آن نسبت به شیشه زیاد است. از ویژگی‌های این نوع سقف کاذب می‌توان به طور خلاصه سبکی، مقرون به صرفه بودن، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و درصد جذب رطوبت پایین را نام برد. سقف‌های کاذب پلکسی گلاس اجرا شده در نورگیرها معمولاً از نوع مشجر بوده و به صورت شبکه‌ای اجرا می‌شوند.

سقف کاذب طلقی ارزانسقف کاذب طلقی ارزانسقف کاذب طلقی نورگیرسقف کاذب پاسیو ارزان

2 ـ سقف کاذب پلی کربنات: این نوع از سقف‌های کاذب نوعی از سقف کاذب طلقی هستند که در آن‌ها از پلی کربنات استفاده می‌گردد. پلی کربنات نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که در سه نوع تخت توپر، مشبک و موج‌دار و به شکل تک لایه یا چند لایه تولید می‌شود. نوع معمولی آن‌ها که روکش ضد اشعه ماوراء بنفش ندارد، در معرض نور آفتاب دچار تغییر رنگ بیشتری می‌شود، شفافیت کمتری دارد، انعطاف‌پذیرتر می‌باشد (بدون نیاز به گرما خم می‌شود)، فضای پشت آن در برابر آفتاب به شدت گرم می‌شود و خش‌پذیرتر هستند. به علاوه این که ورق‌های پلی کربنات دارای خاصیت آنتی استاتیک بوده و سطح آن‌ها ذرات گرد و غبار معلق در هوا را جذب نمی‌کند. با توجه به این ویژگی‌ها، ورق‌های پلی کربنات دارای روکش ضد اشعه ماوراء بنفش برای سقف‌های کاذب داخل محیط‌های باز نظیر نورگیر و پاسیو که در معرض نور آفتاب، باد، باران، برف و تگرگ هستند، و به صورت یکپارچه مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق‌های پلی کربنات در دو نوع شفاف و مشجر و در رنگ‌های مختلف شیشه‌ای (بی‌رنگ)، برنز، آبی، قرمز، سبز و ... تولید می‌شوند که نوع شفاف و شیشه‌ای (بی‌رنگ) آن بیشترین کاربرد را دارد. سقف‌های کاذب پلی کربنات اجرا شده در نورگیرها به صورت یکپارچه اجرا می‌شوند. سقف‌های کاذب پلی کربنات رایج‌ترین نوع سقف‌های کاذب نورگیر (پاسیو و حیاط خلوت) هستند که ضمن سبکی، مقاومت و رنگ‌بندی مناسب، در برابر سرما و گرما نیز مقاوم بوده و نور را به خوبی از خود عبور می‌دهند.

سقف کاذب نورگیرسقف کاذب نورگیر ارزانقیمت سقف کاذب نورگیرقیمت سقف کاذب طلقی

3 ـ سقف کاذب پی وی سی: PVC نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که کاربرد زیادی در فناوری‌های نوین ساختمانی دارد. این ماده جایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی قدیمی می‌باشد که در سال‌های اخیر به دلیل اجرای سیستم سبک‌سازی، جلوگیری از اتلاف انرژی و اهمیت زیبایی در دکوراسیون داخلی ساختمان، در سقف‌های کاذب و به خصوص، سقف کاذب سرویس‌های بهداشتی و حمام، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. سقف‌های کاذب پی وی سی اجرا شده در نورگیر (پاسیو و حیاط خلوت) معمولاً به صورت یکپارچه اجرا می‌شوند.

4 ـ سقف کاذب آسمان مجازی (چاپی): سقف‌های کاذب آسمان مجازی نوعی از سقف‌های کاذب طلقی هستند که می‌توان طرح‌ها و نقش‌های مختلف و بسیار زیبایی را روی آن‌ها چاپ کرد و به صورت چند شیت و تایل جدا از هم کنار یکدیگر نصب نمود و به نورپردازی در پشت آن پرداخت.

سقف کاذب چاپی سقف کاذب پاسیوسقف کاذب طلقیقیمت سقف کاذب پاسیوسقف کاذب طلقی پاسیوسقف کاذب حیاط خلوتقیمت سقف کاذب حیاط خلوتسقف کاذب حیاط خلوت ارزان

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب                کیفیت بالا               تحویل کارهای سفارشی در 4 روز 

درباره ما || با ما آشنا شوید

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675     02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010     09122371705     09121398937     09113578010 

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        absharkabin1@gmail.com

اینستاگرام:         absharkabin